Дата публікації: 2021-10-19

Комплекс вправ «Нейробіка»

Фото: Комплекс вправ «Нейробіка»

Комплекс вправ «Нейробіка» допомагає розсувати шаблони та стереотипи мислення

Комплекс вправ «Нейробіка», який вигадав американський професор нейробіології Лоуренс Кац, допомагає розсувати шаблони та стереотипи мислення, що дозволяє мозку бути пластичним, а нам ставати більш адаптивними.

Що таке нейробіка?

В основі нейробики лежить такий підхід – коли ми робимо однотипні рутинні завдання, у нашому мозку відбувається насичення дендритів (нервових клітин). У цьому нестандартні рішення допомагають дендритам синтезуватися.

З чого почати комплекс вправ з нейробіки?

Можете вибрати один із днів протягом тижня, наприклад, місяця, або двічі на тиждень по півдня, а можна по дві години на день щодня (як зручно) робити щось не так, як завжди.

Для цього можна прописати список справ, що повторюються. Потрібно подумати над тим, як це можна вирішувати по-іншому. Наприклад, ви зазвичай пересуваєтесь з розплющеними очима, спробуйте якийсь час це робити із заплющеними. Якщо ви пишете правою рукою - певний час пишіть лівою. Чистите зуби правою – почистить лівою, п'єте чай із цукром – випийте без; п'єте чай – замініть його кавою.

Визначайте предмети і матеріали не очима, а навпомацки, переназвіть іншими словами (даєте визначення чомусь, а тепер опишіть теж іншими словами), змінюйте звичайний темп. Наприклад, миєте посуд щіткою – помийте рукою в рукавичках та мочалкою; їдьте на роботу іншою дорогою; проведіть вечір не так, як щовечора. Виробляйте свої варіанти нейробіки та ділитеся цією технологією з іншими.

Як застосовувати нейробіку в бізнесі?

У бізнесі можна запустити челенджі з нейробіки, краще це зробити HR-відділам. Наприклад, оголосити про розвиток адаптивного інтелекту, створити чат, домовитися про день, коли всі робитимуть щось не так, як зазвичай (можна зробити це на вихідних і потім ділитися в чаті тим, що відбувається і що вийшло).

Розсувайте рамки свого мислення, тренуйте свій мозок і сприймайте невизначеність як норму. Це дуже важлива навичка 21 століття.