Дата публікації: 2014-05-10

ЦИТАТИ З ФІЛЬМУ «У ДИКИХ УМОВАХ». ШОН ПЕНН. 2007

Фото: ЦИТАТИ З ФІЛЬМУ «У ДИКИХ УМОВАХ». ШОН ПЕНН. 2007

Геніальний фільм режисера Шона Пенна за однойменною книгою Джона Кракауера, сюжет заснований на реальних подіях. Світла і глибока картина про людей, мрію, шляхи, природу, єдність…

Герой, Крістофер МакКендлес, бунтує проти усталеного, фальшивого, матеріально орієнтованого світу. Він залишає все і вирушає автостопом на Аляску, щоб поринути в дику природу. Герой шукає себе, насолоджується шляхом, який обрав. Крістофер вірний своїй мрії…

Ось, що мене дуже здивувало - зазвичай коли герой гине, я сильно переживаю, і навіть можу плакати. А тут… раптом радість.

Він пішов з цього світу якось дивовижно радісно. Якось світло і глибоко одночасно.

Чудове поєднання прихильності до своєї мрії та відсутність зачепленості за «земне».

Якщо спитати, що я відчуваю після картини. Найближче - добрість…

Цитати з фільму:

 1. «Я не розумію, як люди, кожна окрема людина, як вона може бути такою жорстокою? Я цього не розумію: осуд, контроль…».

 2. « - А що ти там робитимеш, у диких умовах?

 3. - Просто жити. Жити сьогоднішнім днем. Тим, що дає тобі сьогоднішній день».

 4. «Коли йому було чотири роки, він якось пішов з дому о третій годині ночі і пройшов шість кварталів. Його виявили на кухні в сусідів, в той самий момент, коли він стояв на стільці і шукав у ящиках цукерки. Не знаю, які ящики він відкриває зараз, але він також явно щось шукає».

 5. «Я його розуміла, він 4 роки провчився у коледжі. Виконуючи те, що йому здавалося абсурдним та стомлюючим зобов'язанням. І тепер він був вільний від світу абстракцій, хибної стабільності, батьків та матеріальних благ».

 6. «Він ризикував залишитися на самоті на своєму шляху, але знайшов компанію в особі героїв улюблених книг».

 7. «Мене усі люди люблять, увесь світ любить. Хотілося б, щоб вистачило мудрості любити їх у відповідь».

 8. «Я ясно відчував присутність ворожих для людині сил. На цій землі забобонів, первісних ритуалів. Її повинні населяти люди, пов'язані кровною спорідненістю зі скелями та дикими тваринами».

 9. «Алекс теж міг їздити машиною, але він вирішив спалити всі свої гроші.

  - Навіщо ти це зробив?
  - Мені не потрібні гроші. Вони роблять тебе обережним.
  - Алексе, обережність ще нікому не заважала. Книга у тебе, звичайно, класна, але ж не можна тільки залежати від листя і ягід.
  - Не впевнений, що хочу залежати від чогось ще».

 10. «Розвиток людського духу неможливий без нового досвіду».

 11. «Коли ти прощаєш, - ти любиш, а коли ти любиш, бог освітлює тебе світлом!».

 12. «Що може бути більше, ніж бажання людського серця?».

 13. «Море дарує ризики та удари і можливість іноді відчути себе сильним. Я не так багато знаю про море, але точно знаю, що тут воно саме таке. А ще я знаю, як важливо почуватися сильним. Нехай навіть не бути, а лише відчути. Перевірити себе хоча б раз. Хоча б раз опинитися у первісних умовах».

 14. «Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що радість життя полягає лише у взаєминах. Дивіться, скільки всього дав нам Господь - радість у всьому, у будь-якому новому досвіді. Людям просто потрібно поглянути на цей світ інакше».

 15. «Якщо хочеш чогось у житті, простягни руку і візьми».

 16. «Свобода та краса простих речей надто прекрасні, щоб від них відмовлятися».

 17. «Немає сенсу заперечувати, що свобода завжди підганяє нас, у нашій свідомості вона асоціюється з втечею від власного минулого, від утисків, законів, набридлих зобов'язань - абсолютна свобода».

 18. «Щастя має сенс лише тоді, коли є, з ким його розділити…».