Дата публікації: 2023-06-06

ЯК ЗНЯТИ ТРИВОГУ?

Фото: Знимаємо тривогу разом

Як боротись з тривогою

Рідні, любі! Рівень тривоги знову пішов угору. Збити її як температуру не вдасться. Парацетамолу від тривоги нема. Але охолодити голову і привести себе до тями можна.

Спершу все тіло, потім голова.

✅ТІЛЕСНИЙ РІВЕНЬ

При тривозі відбувається викид кортизолу. Наші м'язи при цьому в сильній і постійній напрузі. Щоб зменшити тривогу, треба зменшити м'язову напругу.

Тряска

Встаньте і потрясіться. Руки можна вгору та в сторони. Протрясіть все тіло.

ПРОСТУКУВАННЯ

Простукайте тіло, починайте з кінчиків пальців рук. Рухайтеся вниз. Спочатку кулачком, потім долонькою-човником. А в кінці – пропрасуйте все тіло.
Діток простукувати та погладжувати часто.

ЛІМФОДРЕНАЖ

Підніміться на кінчики пальців ніг, опустіться на п'яти. Так по 30 разів 2-3 підходи.

ЗНЯТТЯ М'ЯЗОВОГО НАПРУГИ

Послідовно стискайте, розслабляйте різні групи м'язів на 5-6 рахунків.
На завершення практики всі м'язи стисніть та розслабте

БУДЬ-ЯКА ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ

Фітнес, віджимання, присідання, прес, розтяжка, нахили, стрибки…

✅ДИХАННЯ


ЗАВДАННЯ - зробити дихання глибоким включити живіт.

  1. Дихаємо носом - повільний плавний вдих животом, повільний плавний видих (у 2 рази довше, ніж вдих). Спостерігайте за процесом (можна зосередити увагу на кінчику носа). Тоді й думки заспокояться.
  2. Закрийте одну ніздрю. Зробіть повільний вдих животом через іншу. Потім повільний видих через цю ж ніздрю. Тепер закрийте іншу ніздрю. Знову повільний вдих і видих через іншу.
  3. Дихання за квадратом. Водіть очима по поверхні з 4-ма кутами. З лівого нижнього починайте. Вдих на 3 рахунки. Лівий верхній – затримка на 3 рахунки. Правий верхній – видих на 3 рахунки. Правий нижній – затримка на 3 рахунки.
  4. Дихання з рахунком. Повільний вдих - раз, видих - раз, вдих - раз, два, видих - раз, два, вдих - 1,2,3, видих - 1,2,3 ... і так до 8. Потім за спадною - вдих на 7 рахунків , Видих на 7 рахунків. Можна при цьому робити ще кроки на кожен вдих та видих. Дуже заспокоюється стан усередині.

✅МЕНТАЛЬНИЙ РІВЕНЬ


Зупиняйте паніку у голові.
Уявіть, що кутуєте себе в м'яку пухнасту ковдру, і промовляйте слова Підтримки, як би ви заспокоювали маленьку дитину: «Ми впораємося, все буде добре...».

Перемикайтесь на будь-які конструктивні дії. Зваріть борщ, почитайте книжку дитині, пограйте у слова, зробіть те, що давно відкладали.

Накрила тривога – донатимо рідненьким ЗСУ. Допомагає у всіх сенсах!

Зараз вкрай потрібен холодний здоровий глузд і стан емоційної рівноваги.

Ми впораємось! Наближаємо нашу Перемогу ????????
Бережіть себе та близьких!❤️