Дата публікації: 2016-11-10

ПІДБІРКА. ДОБРІ ФІЛЬМИ. ТОП 15

Фото: ПІДБІРКА. ДОБРІ ФІЛЬМИ. ТОП 15

Рекомендую дивитись у тому числі разом з дітьми. Вони багато чого можуть навчитися.

 1. «Полліанна» (2003, Сара Хардінг).

Маленька дівчинка з великим серцем залишилася одна без батьків. Вона буквально вітром увірвалась в тихе та розмірене життя городян одного маленького містечка. Їй вдалося «пробудити від сну» і «перевернути» життя багатьох з них, навчивши їх грі «Знайди радість». Дівчинці самій довелося пройти випробування на стійкість, мужність та мудрість. І на якийсь невеликий відрізок часу вона відмовляється від гри… Але, її гаряче серце та шалене бажання жити, сила кохання та підтримка мешканців містечка дають їй сили йти вперед, бути собою, продовжувати свій шлях і у всьому знаходити радість…

 1. «Недоторканні» або «1+1» (фр. Intouchables, французький кінофільм режисерів Олів'є Накаша та Еріка Толедано).

Якщо ви не дивилися картину, обов'язково варто це зробити. Чому? По-перше, насмієтеся. Гумору там хоч греблю гати. По-друге, там величезна кількість смислів. На будь-який смак! По-третє, фільм про доброту і мужність, ті людські чесноти, які вкрай необхідні людям у всі часи, особливо зараз. Отримаєте масу насолоди!

 1. «У гонитві за щастям» (англ. The Pursuit of Happyness) - американський біографічний фільм 2006 року режисера Габріеля Муччіно про Кріса Гарднера).

Герой Вілла Сміта, Кріс, не здається, навіть коли його викинули на вулицю з маленьким 5-річним сином. Він продовжує вірити у себе і знаходить сили йти до своєї мрії. Герой остаточно вірний своїм внутрішнім принципам: повага, честь, доброта, людяність. Хоч би як йому було важко, він знаходить у собі сили йти далі, йти до кінця. І все це без надриву зворушливо та по-справжньому! Ця картина може додати сенсу, а також стати «чарівним стусаном» для змін!

 1. «Стажер» (2015, Ненсі Майєрс).

Героїня – справжня сучасна бізнес-леді покоління Y. Вона пристрасно любить свою роботу, бізнес росте з божевільною швидкістю і їй не вистачає часу ні на що. Раптом нестандартне бізнес-рішення взяти на роботу стажерів іншого покоління все змінює у її житті. Картина про чесність, вибори, вірність, честь, красу.

 1. «Анна і Король» (1999, Енді Теннант).

Неймовірна історія про Короля Таїланду та вчительку з Англії. Я захоплювалася мужністю та чесністю головної героїні Джоді Фостер. Вона просто взірець мудрості, чесноти, хоробрості, жіночності, м'якості та далекоглядності. Вона врятувала життя королю та його сім'ї під час змови, організованої проти нього одним із міністрів. Анна і король полюбили один одного, але розуміли, що, згідно з традиціями Сіаму та етикету монархії, вони не можуть бути разом. Рекомендую дивитися неквапливо.

 1. «Заплати іншому» (2000, Мімі Ледер).

Картина про доброту та служіння іншим в чистому вигляді. Хлопчик вигадав спосіб додати більше доброти у світ. Цей спосіб охопив справді багатьох людей та розширився на весь світ. Фільм буквально вчить доброті. Сильна кінцівка додає гостроти та змушує задуматися про сенс свого життя.

 1. «Там, де серце» (2000, Метт Вільямс).

Фільм із Наталі Портман у головній ролі, мене здивував. Простий сюжет розгорнувся в життєствердну історію, я буквально була свідком Гімну життя! Картина про мужність та прийняття. Мотивує жити в моменті, цінувати людей, довіряти простору, шукати рішення, а не нарікати на долю, приймати, вірити в добро, продовжувати любити, незважаючи на жодні перешкоди. Не знаю, що робила б я, опинившись на місці героїні у її віці. Молода дівчина одна, кинута батьком дитини, яку носить у своїй утробі, без грошей, на заправній станції біля маленького містечка… Справді серце цієї жінки сповнене любов'ю та сміливістю.

 1. «Золоті руки: Історія Бена Карсона» (англ. Gifted Hands: The Ben Carson Story, фільм режисера Томаса Картера 2009 року, заснований на реальних подіях).

Я не втомлююсь захоплюватися історіями про життя реальних людей. Справді, людські можливості безмежні. Варто тільки захотіти і докласти небагато зусиль… У героя Кьюба Гудінга, Бена Карсона, чудового хірурга, не лише золоті руки, він має золоте серце. Цей фільм показує, що неможливе можливо!
Мене вразила мудрість мами головного героя. Неписьменна жінка, яка в 14 народила першого сина, яка виховує одна 2-х синів, каже:

- Тобі не потрібна книга, ти маєш книгу в собі.

- Ти точно зможеш. У тебе весь світ ось тут (у голові), тобі треба просто заглянути за межі невидимого.

Життя героя мотивує та надихає на ЖИТТЯ!

 1. «Перед класом» (англ. Front of the Class, американський драматичний фільм 2008 року режисера Пітера Вернера. Екранізація однойменної книжки Бреда Коена).

Герой, маючи з дитинства фізичний недолік, навчається жити з таким дефектом і не просто жити, а втілити свою мрію в реальність - стає учителем початкових класів. Ця людина все життя мріяла бути учителем. Вже дорослим герой обходив школу за школою та проходив співбесіди «не зважаючи і всупереч». Він навчився не зважати, дружити зі своїм симптомом і вважав, що саме дефект - його найкращий друг. Тому що він вчив його бути сильним, не здаватися, не лінуватися, а продовжувати шукати, працювати і знаходити нові і нові способи реалізації своєї мрії. Що було далі? Дивіться! Це справжня історія. Дуже рекомендую дивитись разом з дітьми.

 1. «Зірочки на землі» (2007, Аамір Хан, Амоле Гупте, Рам Мадвані).

Світла картина про дітей та вчителів. Адже діти різні, і кожному потрібний особливий підхід. У школах усіх усереднюють та міряють стандартною «лінійкою». Історія про незвичайного хлопчика, якому завдяки особливому підходу вчителя зі схожою долею вдалося розкритися. Рекомендую дивитися з дітьми!

 1. «Джузеппе Москаті: Зцілююча любов» (2007, Джакомо Кампіотті).

Незвичайна історія про надзвичайно талановитого лікаря Джузеппе Москаті. У картині показано долі двох друзів. Саме на контрасті того, про що мріяли і що було в результаті в двох близьких друзів, висвічується різниця в їх виборах і їх шляхах.

Щоразу, коли дивлюся, захоплююся безкорисливою відданістю головного героя людям. Картина ґрунтується на реальних подіях. Одна думка про те, що була реально ТАКА ЛЮДИНА, яка всього себе без залишку віддавала іншим, мене надихає і захоплює!

Фільм про справжнє служіння людям. Рекомендую від щирого серця!

 1. «Невидима сторона» (2009, Джон Лі Хенкок).

Найсильніший фільм про доброту, мудрість, служіння, вміння бути в моменті, вибір та можливості.

Коли іншому погано, то хтось міркує, хтось «поддає» жалю з нахабства, а хтось зігріває своїм теплом.

Рішення героїні Сандри Баллок взяти у родину чорношкірого хлопця-підлітка не залишає байдужим нікого.

Картина про те, як добрі вчинки творять чудеса. Адже доброта і мудрість може розтопити будь-яке серце і кожну складність перетворити на можливість. Як? Дивіться фільм. Рекомендую!

 1. «Ти не ти» (2014, Джордж С. Вольфе).

Це надихаюча картина про те, що ти відчуваєш, коли перебуваєш на межі. Про вибір, красу і силу, про Душу та перетворення.

Героїня Хіларі Свонг, Кейт, смертельно хвора. Як це усвідомити, що повільно вмираєш? Як це - ловити на собі погляди, що співчувають? Як це відчувати свою безпорадність? … і розуміти, що нічого не можеш зробити… Як це - любити та віддалятися одночасно? Як це - бачити, як вмирає кохана людина? Як це - піклуючись про інше, ставати собою?

Фільм мотивує жити і бути кращою версією себе, любити і ніколи не здаватися.

 1. «Форрест Гамп» (1994, Роберт Земекіс).

У картині багато сенсів, але червоною ниткою є відчуття безмірної доброти. Форрест Гамп не був розумним у загальноприйнятому значенні цього слова, але його відкрите і добре серце вело його життям, як дороговказ.

Вражали мудрі фрази найрозумнішої жінки, мами Форреста!

«Життя як коробка шоколадних цукерок, ніколи не знаєш, яку витягнеш».

«Минуле має залишатися за тобою, ти маєш забувати його, щоб рухатися далі».

Саме цими простими фразами керувався Форрест у житті. Він був і став чудовим футболістом, і героєм війни, і майстром гри в пінг-понг, і мільйонером, і прикладом для інших, і коханим, і батьком.

Не так важливо-який у тебе IQ, важливо - хто Ти!

 1. «Білий полон» (2006, Френк Маршалл).

Картина про кохання, мужність і відданість. Вона просякнута добротою. Щохвилини фільму співпереживаєш те, що відбувається.

Я не люблю розкривати сюжети, щоб було цікавіше дивитися. Скажу тільки, що досі мурахи по шкірі, коли згадую погляди собак, які чекали на свого господаря і вірили, що він повернеться…

Неймовірна історія, заснована на реальних подіях, хвилює душу з перших хвилин і тримає увагу до кінця…