Дата публікації: 2020-06-16

ТОП - 40 ЦИТАТ ЖАКА ФРЕСКО

Фото: ТОП - 40 ЦИТАТ ЖАКА ФРЕСКО

Жак Фреско - хто це та чому його цитати варті уваги?

Жак Фреско – американський виробничий інженер, промисловий дизайнер, футуролог, автор і засновник організації «Проект Венера».

Жак Фреско помер у віці 101 року, але його спадщина у вигляді книг, фільмів, проектів продовжує жити. Над кожною цитатою цієї дивовижної людини можна багато міркувати. Коли я збирала цю добірку, кайфувала. Стільки близьких ідей та переживань сколихнулося

Читайте, розмірковуйте та знаходьте свої смисли…

 1. «Суспільство споживання - це суспільство одиноких людей, у яких є все, крім того, що їм дійсно необхідно».

 2. «Найголовніше завдання, що стоїть перед людством сьогодні, - комплексне використання всіх вже існуючих досягнень науки і техніки для вирішення глобальних проблем, викликаних антигуманністю товарно-грошових методів розподілу ресурсів на планеті».

 3. «Коли я кажу, що не можна вийти за межі середовища, це означає, що ви не можете вийти за межі того, що ви пережили чи випробували у житті».

 4. «Дехто каже: «Я вірю в гармонію природи». Велика риба харчується дрібною. Кожен орган Вашого тіла безперервно бореться з бактеріями, що вторгаються. Це ви називаєте «гармонія»? Планети вибухають, метеорити стикаються та вибухають. У чому тут задум? У чому задум повеней? Втопити людей? Іншими словами, якщо ви хочете знайти задум, ви повинні шукати скрізь. Подивитися на всю картину цілком і повністю. Люди проектують свої погляди на природу».

 5. «Вони побудували суспільство, називаючи його узвичаєним. Цю «усталену» точку зору вони потім увічнюють, де це можливо. Насправді, всі суспільства перебувають у процесі постійного розвитку і є усталеними і статичними. Тому вони завзято заперечують нові ідеї, якщо ті суперечать їхнім традиціям. Уряди намагаються утримати ту систему, яка дозволяє їм залишатися при владі. Чиновників обирають не для змін. Їх тримають там для того, щоб все залишалося без змін на своїх місцях».

 6. «Вони дійсно вірять у те, що якийсь хлопець, сидячи на небесах, створив чоловіка і жінку, помістив їх у чудової краси сад і, звичайно ж, потім викинув їх звідти. І цей хлопець любить між іншим усіх і вся.

 7. «Не вистачить жодних грошей, щоб знести нетрі і забудувати їх школами, навіть якщо кожен буде справно сплачувати податки. Але якщо взяти всі гроші, в які людям обійшлася Друга світова війна, ми могли б побудувати будинок для кожного на планеті, і назавжди стерти нетрі з лиця Землі».

 8. Наше підростаюче покоління йде до парку та бачить бейсбольне поле чи футбольне поле. Хтось із вас скаже: «Ну, це ж добре». Це сміття! Там немає жодної хімічної лабораторії для дітей, які полюбляють хімію. Там немає місця, куди діти могли піти, щоб вивчати аеронафтику чи геодисципліни. Чому в жодному чортовому парку немає музики, малювання, наук, театру, фотографії? Чому завжди один футбол чи бейсбол? Я скажу вам, навіщо це. Для розвитку у людях агресивної поведінки. Щоб один хлопець схопив м'яч, вирвав його в когось іншого і зніс його з ніг. Тоді на випадок війни чи конфлікту в нього вже буде сформовано відданість своїй команді та необхідна агресія».

 9. «Діти можуть навчатися всьому вже у тому віці, коли ви їм читаєте казки. «Овечка зустріла корівку. «Му-му», - сказала корівка. «Бе-бе», - відповіла овечка. Ви забиваєте голову дитини цим лайном і хочете, щоб вона виросла розумною?».

 10. «Якщо ви вважаєте, що світ не можна змінити, це лише означає, що ви не один із тих, хто його змінить».

 11. «Я намагаюся повернути вам мізки, які у вас забрали у школі та при вихованні. Я намагаюся показати вам, як улаштований світ. Так що, якщо ви хочете зробити краще цей світ, настав час відірвати дупу від дивана і зробити його краще».

 12. «Сьогодні, якщо лікар каже, що вам потрібно видаляти нирку, ви не знаєте: чи справді у вас все так погано, чи лікареві потрібно розплатитися за іпотеку. Поки ми живемо у грошовій системі, суспільство буде все більш фашистським».

 13. «У більшості випадків людям завдає біль не те, що відбувається - їх ранять власні очікування».

 14. «Проблема не в тому, що ми не можемо забезпечити бідних, а в тому, що ми не можемо задовольнити запити багатих».

 15. «Індивідуальність - це цілковита нісенітниця. Впливає кожен контакт із іншими людьми, кожна прочитана книга, кожен новий фільм, кожен символ у ньому, все це частинки того, хто ми.

 16. «Особистості як такої не існує. Всі ми проекції нашого середовища проживання. Із цим важко змиритися, але це так».

 17. «Креативність – це означає взяти вже відомі елементи та поєднати їх унікальним чином».

 18. «Політика була гарною сто років тому. Сьогодні політики не здатні вирішувати якісь проблеми, тому що вони не вивчають поведінку. Вони не вивчають сільського господарства, океанографії, вони нічого не знають про фактори, які керують світом. Вони просто кажуть, що людям подобається чути. І це забезпечує їх обрання. З іншого боку, вчені не шукають громадського схвалення. Навіть якби всі на землі вірили, що земля пласка, вони б сказали: «Ви помиляєтесь, ось доказ того, що підтверджується той факт, що земля кругла», але вони не кажуть: «вона трохи кругла і трохи пласка» - це політики.

 19. «Армії утримуються задля захисту існуючої системи, а не людей. У майбутньому розумне людство не допустить війни».

 20. «Дуже важко бути чесним у грошовому середовищі».

 21. Після того, як ми вкрали потрібну нам землю, що, до речі, зробили і всі інші країни, ми вивісили заповідь: «Не кради».

 22. «Людям дуже важко навчитися говорити «я не знаю»

 23. «Суперництво небезпечне та руйнівне для суспільства. Яке суперництво є у вашому тілі? Уявіть, що ваш мозок скаже: Я найважливіший орган, а ваша печінка заперечить: Ні, я. І я хочу систему вільного підприємництва». Ваше тіло згнило б через місяць, якби кожен орган став думати лише про себе».

 24. «Успішний комерсант чхати хотів життя інших людей. Ми захоплюємося успішними людьми. Вони - найпідліші сучі діти у всьому світі! Усі цінності перекручені. Але простіше й надалі жити зі збоченими цінностями, оскільки вони є особистою вигодою. Отже, якщо ви орієнтовані на особисту вигоду, ось ваша філософія: ви виходите в цей світ, встромивши свій палець кожному в дупу; ви посміхаєтеся, і ваша рука на їхньому плечі».

 25. «Ми несправедливо заявляємо, що людина — найвищий ступінь еволюції: цьому навчають у школі. Людина знищує океани, рибу, атмосферу та один одного. Людина, пролітаючи над містом, натискає кнопку і спалює всіх жителів атомною зброєю. Чи найвищий вона витвір природи? Ще ні, як на мене. На нас чекає довгий шлях. Ми або створимо рай на Землі, або знищимо себе і забудемо. Тільки майбутнє дасть відповідь. Яким воно буде, залежить від нас».

 26. «Я не можу прийняти світ таким, як зараз, тому я роблю все, що можу, щоб створити життєздатний світ для всіх людей, а не для окремих націй».

 27. «Якщо технологія не звільняє людей від рутини, щоб вони могли переслідувати вищу мету людства, тоді весь технічний прогрес безглуздий».

 28. «Як тільки люди зрозуміють, що цінності та погляди людини формуються середовищем, маніпулювати ними стане набагато складніше».

 29. «Ми навчимося жити разом, або загинемо поодинці».

 30. «Якщо ми знімемо фільм про сучасну культуру та покажемо його людям майбутнього, це буде фільм жахів. Час припинити це безумство! Якщо охочих вирушити на війну небагато, то уряд починає знімати і показувати фільми про те, як вузькоокі, смагляві азіати гвалтують білявих дівчат. І тоді охочих вирушити на війну стає більше. Для того, щоб війна стала можливою, людей доводиться вчити ненавидіти інших. Уся ця ненависть до інших людей – це результат маніпуляцій. Ніхто не поганий; немає поганих людей - є дезінформовані, наприклад, військові».

 31. «Необхідно вчитися бачити гідність запропонованих методів і вчитися відкидати не саму людину, а лише певні аспекти її поглядів, які вам не потрібні».

 32. «Якщо ви нічого не зробите, я запевняю вас, нічого й не станеться».

 33. «Вчіться відокремлювати важливе від травневого дня».

 34. «У майбутньому, коли наші діти озирнуться назад, вони ахнуть: «Хіба ви не бачили, що грошова система породжувала підкупи та хабарі, хіба це було не очевидно?» Ви відповісте: "Ні, адже ми виросли в цій системі, ми нічого іншого не знали".

 35. «Коли держава щороку витрачає 500 мільярдів доларів на оборонну промисловість і лише два мільярди на дослідження довкілля, варто задуматися, чи дійсно на Землі існує розумне життя?»

 36. «Ангели мають крила, але якби вони вміли літати без крил, це було б по-справжньому дивно».

 37. «Немає нічого поганого в тому, щоб зробити щось і зрозуміти, що воно не працює».

 38. «Щоб жити в реальному світі, щоб стати справжньою людиною, а не ховатися під маскою чи манерами, зніміть цю маску та спробуйте бути справжніми. Чим довше ви граєте чиюсь роль, тим частіше вам доведеться придумувати хибні виправдання, тим більше хитрощів доведеться використовувати».

 39. «Якщо ви не знаєте, як бути чесним, то розплата за це - біль та страждання - у будь-якому випадку».

 40. «Коли ви навчитеся забувати про своє ЕГО на користь обміну ідеями, це буде початком справжнього прогресу… Не забувайте, коли вам зустрічається людина з величезною зарозумілістю, вона просто намагається утримати позицію переваги».